Results 09/04/10

FOR IMMEDIATE RELEASE

                                                                     Contact:    Phone:    E-mail:

                                         Boone Speedway, Hwy. 30 & South Story Street, Boone, IA 50316

                                        Phone: (515) 987-1795   Fax: (515) 987-4759   Web: www.imca.com

9/4/2010 – Boone Speedway Results…                                                                                              Page 1 of  1

IMCA Modified

A-Main 01 –  1. Cale Sponsler, Grimes; 2. Jimmy Gustin, Marshalltown; 3. Kelly Lyons, Boone; 4. Jake Durbin, Perry; 5.

Russ Dickerson, Boone; 6. Mark Elliott, Webster City; 7. Bill Davis, Jr., Des Moines; 8. Kent Croskey, Polk City; 9. Clint

Wendel, Mason City; 10. Daniel Hilsabeck, Waukee; 11. Dennis Pittman, Jamacia; 12. Jonah Chinn, Sioux City; 13. Joel

Bushore, Boone; 14. Craig Carlson, Madrid; 15. Jonathan Snyder, Ames; 16. Tim Stevens, Cedar Rapids; 17. Ronn

Lauritzen, Jesup; 18. Robert Avery, Des Moines; 19. Jim Cooper, Ames; 20. Scott Baker, Boone; 21. J.J. Scott, Dallas

Center.

IMCA Stock Car

A-Main 01 –  1. Donavon Smith, Lake City; 2. Alan Van Gorp, Des Moines; 3. Rodney Richards, Madrid; 4. Wayne

Gifford, Boone; 5. Mike VanGenderen, Newton; 6. Travis Shipman, Mason City; 7. Damon Murty, Chelsea; 8. Ryan

Rose, Boone; 9. Jerry Gifford, Boone; 10. Ty Hill, Dallas Center; 11. Kevin Shaw, Boone; 12. Dave Baugh, Jefferson; 13.

 Keith Miner, Granger; 14. Nathan Wood, Keswick; 15. Jeff Harkrider, Carroll; 16. Andy Bryant, Clemons; 17. Norman

Belew, Granger; 18. Toby Smith, Oskaloosa; 19. Terry Cornelison, Boone; 20. Larry Crocheck, Boone; 21. Jon Lang,

Des Moines; 22. Bryan Trogdon, Bouton; 23. Mike Munson, Boxholm.

IMCA Sport Mods

A-Main 01 –  1. Scott Davis, Boone; 2. Eric Elliott, Boone; 3. Jeremy Embrey, Granger; 4. Geoff Olson, Ames; 5. Tim

Love, Kelley; 6. Rick Ringgenberg, Kelley; 7. Darren Huntley, Ogden; 8. Clinton Luellen, Minburn; 9. Lynn Brockett,

Ogden; 10. Nick Roberts, Des Moines; 11. Ty Luellen, Minburn; 12. Mark Rose, Elcho, Wis; 13. Tom Burke, Ames; 14.

Stacey Clark, Boone; 15. Tara Longnecker, Woodward; 16. Tim Wilcox, Ida Grove; 17. Mark Hunziger, Oregon, Mo.; 18.

Jamie Ganoe, Jefferson; 19. Randy Roberts, Boone; 20. Jason Purvis, Boone,  IA; 21. Justine Campbell, Des Moines;

22. James Reichart, Lorimor; 23. Cody Hennings, Boone; 24. Bobby Davis III, Des Moines.

B-Main 01 –  1. Tim Wilcox, Ida Grove; 2. Mark Rose, Elcho, Wis; 3. Justine Campbell, Des Moines; 4. Mark Hunziger,

Oregon, Mo.; 5. Scott VanBusKirk, Hedrick; 6. Rod McDonald, Manchester; 7. Tyler Olson, Sioux City; 8. Steve Inman,

Mason City.

IMCA Hobby Stock

A-Main 01 –  1. Pat Mather, Greenfield; 2. Michael Murphy, Jefferson; 3. Randy Embrey, Granger; 4. Cody Gustoff,

Scranton; 5. Donald Gustoff, Scranton; 6. Jesse Hopkins, Ames; 7. Chris Hupp, Boone; 8. Travis Fenton, Des Moines; 9.

 Dean Hartwig, Boone; 10. Darin Rothfus, Woodward; 11. Tony Cox, Boone; 12. Chris Jensen, Des Moines; 13. Mark

Hidlebaugh, Ames; 14. Scott Lograsso, Nevada; 15. Cory Tasler;; 16. Jacob Thompson, Nevada; 17. Merle Bass,

Varina; 18. Andy Mahlstedt, Bagley; 19. Jay Arends, Ames; 20. Matt Wahlert, Waukee; 21. Tyler Pickett, Boxholm; 22.

Austin Luellen, Minburn; 23. Aaron Rudolph, Scranton; 24. Larry Embrey, Granger.

B-Main 01 –  1. Larry Embrey, Granger; 2. Merle Bass, Varina; 3. Mark Hidlebaugh, Ames; 4. Chris Jensen, Des

Moines; 5. Dustin Tepp, Ames; 6. Shaun Wirtz, Boone; 7. Justin Nehring, Storm Lake; 8. Richard Yaw II, Pleasant Hill; 9.

Ed Mahlstedt, Bagley; 10. Ross Marshall, Granger; 11. Russell Damme, Jr., Waterloo; 12. Jake Wirtz, Ridgeport; 13.

Andrew Arends, Ankeny; 14. Jeremy Tilley;; 15. Brandon Pruitt, Dexter.

Dwarf Car

A-Main 01 –  1. Josh May, DeSoto; 2. Charlie Brown, Nevada; 3. Dusty Masolini, Des Moines; 4. James May, DeSoto; 5.

Tim Hennigar, Clarion; 6. Colby Oberembt, Adel; 7. Jeff Stensland, Nevada; 8. David Schmalzried, Jr., Nevada; 9.

Matthew Goodin, Des Moines; 10. Bryan Zehm, Ames; 11. Kevin Grisham, Boone; 12. Jason Whitehead, Nevada; 13.

Todd Thorson, Jewell; 14. Terry Sorenson, Story City; 15. Phillip Reeves, Des Moines; 16. Mike Kennedy, Boone; 17.

Larry Sorenson, Ames; 18. Dustin Forsberg, Wichita, Kan.; 19. Tim Milner, Corydon.

            Printed 9/4/2010 10:58:32 PM with ScoreKeeper™ 3.757.009         Page 1 of

Filed Under: Results

About the Author:

RSSComments (0)

Trackback URL

Comments are closed.

Weather forecast by WP Wunderground & Denver Snow Plowing